For English ► 0553 988 75 32


Tunalı Tel: 0312 466 39 01  Çukurambar Tel: 0312 428 32 30

Botulinum Toksini ve Dolgu Uygulamaları

Botulinum Toksini ve Dolgu Uygulamaları
Botulinum Toksini ve Dolgu Uygulamaları

Botox ve cilt dolguları estetik bir görünüm için en pratik ve başarılı uygulamalardandır. Bu uygulamalar kırışıklıkları düzeltir, sarkma problemi olmayan bölgelerde hafif derecelerde kaldırma işlevi görür, hacim kaybeden bölgelere hacim kazandırır ve ön plana çıkmasını sağlar, kontürü kaybolmuş hataların yeniden kontür kazanmasını sağlar.

Botoks ve Cilt Dolguları Hangi Bölgelere Uygulanabilir ?

Botoks; alın, göz çevresi, yanaklar, elmacıklar, dudak çevresi, boyun, dekolte, eller, avuç içleri, koltuk altı gibi bölgelerde uygulanmaktadır.

Dolgu; alın, göz çveresi, yanaklar, elmacıklar, dudak çvresi, dudaklar, boyun, dekolte bölgelerinde uygulanmaktadır.

Botoks ile Terleme Tedavisi

Botox uygulaması sadece kırışıklıkları açmak ve genç bir görünüm elde etmek için kullanılmaz. Bu işlem aynı zamanda aşırı terleme problemlerini de çözer. Eğer aşırı terleme problemi için pudra ve ürün kullanımları denendiyse, ameliyatlı çözümlerden önce botoks uygulaması da bir alternatif olarak düşünülebilir. Botox ilacı terleme problemi yaratan ter bezleri ile deri arasındaki iletimi sekteye uğrattığı için terleme sorununu, botox toksininin etkisi geçene kadar ortadan kaldırır. Eğer botoks uygulaması için sakıncalı kriterlere sahip değilseniz ve aşırı terleme probleminiz varsa bu uygulama için iyi bir adaysınız.

Yüz Dolgusu ve Dudak Dolgusu

Cilt dolgusu uygulamalarında en çok tercih edilen uygulamalar yüz dolgusu ve dudak dolgusudur.

Dudak Dolgusu: Bu işlem direk olarak dudaklara yapılan dolgu işlemidir. Dudaklara hacim kazandırma, ön plana çıkartma ve iki dudak arasında orantı sağlama amacı ile yapılan dudak dolgusu oldukça sık tercih edilen bir estetik uygulamadır.

Yüz Dolgusu: Bütün yüzde hacim kaybeden ve derin kırışma sorunu olan noktalarda yapılan dolgu işlemidir. Kırışıksız ve net bir ifade elde edilir. Yanaklar orantılanır. Kaz ayakları ve kaş araları doldurulur, kırışıklıklar açılır ve vurgulanmak istenen bölgeler kontürlenir.

En İyi Sonuç İçin Botox ve Dolguyu Kombine Edin

Yaşlanma görüntüsünü çok kısa zamanda tersine çevirip daha estetik bir görünüme kavuşmak ve daha başarılı sonuçlar elde edip yenilik yapmak için botoks ve yüz dolgusu, dudak dolgusu işlemlerini kombin edebilirsiniz.