Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon öncesi ve sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir, lazer epilasyon hakkında merak ettikleriniz…

devamı
Lazerle Cilt Uygulamaları…

Cildin hangi bölgelerinde kullanılmaktır, nasıl etki etmektedir, hangi cilt problerinde uygulama yapılır, uygulama öncesi ve sonrasında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir...

devamı
Lazer Lipoliz İle Bölgesel İncelme…

Uygulama nasıl yapılr, kimlere uygulanabilir, vücudun hangi bölgerinde kullanılmaktadır, kullanılan bölgelerdeki sonuçları nelerdir, uygulama öncesinde ve sonrasında dikkat edilecek hususlar nelerdir...

devamı

Fraksiyonel Lazer

Fraksiyonel Er-YAG Lazer Uygulaması

Cildi soymadan, ciltte mikro kanallar açılarak da, cildin alt katmanlarına inilebileceğini ve böylece ciltte kırışıklıkların, gözeneklerin, lekelerin giderilebileceğini ve kollajen sentezinin uyarılarak cilt sıkılaşmasının sağlanacağını ispatladı. Anesteziye gerek olmaması, iyileşme süresinin kısalığı ve yan etkilerin çok az olması, bu sistemi bir anda çok tercih edilen ve aranan bir sistem haline getirmiştir.


Bu sistem ile 1,3cm2‘lik bir alana 250 mikron çapında 169 adet lazer ışınını aynı anda kademeli atılabilmektedir.. Böylece işlem süresi kısalır ve hastalar işlemi kolay tolere eder. Mikrospottan çıkan Er-YAG ışını, kontrollü ve kademeli olarak verilen güç sayesinde cildin hem üst hem de alt tabakalarında delikler açar.

Ciltte oluşturulan bu çok küçük yaralar vücudun başka bölgelerinde oluşmuş yaralar gibi daralarak iyileşir ve cildin en üst tabakasında herhangi bir pansumana gerek duyulmadan uygulama yapılan alanın;

• Toparlamasını,
• Sıkılaşmasını,
• Çatlakların azaltılmasını,
• Kırışıklıkların azaltılmasını,
• Sivilce çukurlarının küçültülmesini
• Cerrahi veya cerrahi olmayan izlerin azaltılmasını sağlar.

İşlem sırasında hafif bir yanma hissi verir sonrasında uygulama yapılan bölgede kızarıklık ve hassasiyet oluşur. Hassasiyet anestezik kremlerle dindirilir.

Kısaca özetlenecek olursa; işlemin yapıldığı gün ve ertesinde kızarıklığınız, 3 ve 4’üncü günlerde de hafif bir kabuklanma görülür. Sosyal yaşamınıza 3 veya 4'üncü günde dönebilirsiniz. Bu dört günlük dönemde uygulama yapılan kişilere yara iyileşmesini hızlandıran kremler kullanması tavsiye edilir.

 

.

.

  


 

Sitemiz Sağlık Bakanlığı 15.02.2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre sunduğumuz hizmet ile ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır.