Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon öncesi ve sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir, lazer epilasyon hakkında merak ettikleriniz…

devamı
Lazerle Cilt Uygulamaları…

Cildin hangi bölgelerinde kullanılmaktır, nasıl etki etmektedir, hangi cilt problerinde uygulama yapılır, uygulama öncesi ve sonrasında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir...

devamı
Lazer Lipoliz İle Bölgesel İncelme…

Uygulama nasıl yapılr, kimlere uygulanabilir, vücudun hangi bölgerinde kullanılmaktadır, kullanılan bölgelerdeki sonuçları nelerdir, uygulama öncesinde ve sonrasında dikkat edilecek hususlar nelerdir...

devamı

Lazerle Sivilce ve Sivilce İzi Tedavisi

Lazerle sivilce tedavisinde amaç cilt yüzeyine zarar vermeden cildin alt katmanlarına lazer ısınını ulaştırabilmektir. Sivilce tedavilerinde hedef alınan yağ bezleri veya sivilce oluşumuna neden olan Propionibakterium acne adlı bakteriler kullanılan sisteme göre değişkenlik göstermektedir. Sivilce tedavisi yapılırken hem cilt dokusunda iyileşme elde edilir hem de ciltte bulunan diğer izlerinde azalması sağlanabilmeltedir.

Sivilce tedavisi uygulanacak kişilerde öncelikle sebepler incelenir. Sebeplere göre yapılacak uygulama belirlenir.
 

Sivilce İzleri
 

Sivilce izleri tedavisinde sıklıkla kullanılan yöntemlerden birisi Fraksiyonel Lazer sistemleridir. Lazerle sivilve izleri tedavisinde Fraksiyonel erbium lazer kullanıldığında ışınlar derinin üst tabasında ısı yaratıp buharlaşma sağlayarak soyulma meydana getirir. Cildin kendini yenileme sürecini başlatarak uygulamadan yaklaşık 1 hafta sonra sivilcelerin neden olduğu öukurlarda ve izlerde düzelme sağlanabilir.

Cildin problemine göre genellikle 4 veya 6 hafta aralıklarla uygulama yapılabilmektedir.

 

• Uygulamada tercih edilen yöntem soyma işlemi olduğunda fibroplast aktivesi artarak yeni kolajen proteinlerinin oluşması sağlanacaktır.

• Lazer ile yapılacak uygulamada cilt soyulmadan işlem yapılması tercih edilirse lazer ışığı cildin belli bir derinliğine etki eder ve kolajeni uyararak üretiminin artmasına yardımcı olur. Kolajen proteinlerinin daha fazla salgılanması cildin kendini yenilemesine, gerginliğinin artmasına ve sivilce izleri belirginliklerinin azalmasına yardımcı olur.

.

  


 

Sitemiz Sağlık Bakanlığı 15.02.2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre sunduğumuz hizmet ile ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır.