Ankara Mezoterapi

Mezoterapi, mezoterapi ilacının sorunlu alana enjekte edilmesi ile tedavi sağlayan bir yöntemdir. Mezoterapi ilacı, doktor tarafından karışım edilen ve cilt problemlerinin tedavisi için etkinlik gösteren ilaçların, maddelerin, vitamin, mineral, protein, yapı taşlarından oluşmaktadır. Bu maddeler birbiri ile tepkime yaratmayan ya da olumlu etki yaratan özelliklerine göre de kokteyllenir.

Mezoterapi Hangi Amaçla Yapılır?

Bu mezoterapi türü anti – aging amacı ile yapılır. Yani yaşlanmaya karşı önlem alamak ve yaşlanma belirtilerini çözümlemek amacıyla.

Mezoterapi Hangi Problemleri Çözer?

  • Kırışıklık ( yüzeysel derecelerdeki )
  • Cilt lekeleri
  • Pigmentasyon dengesizlikleri
  • Ciltte aşırı yağlanma
  • Ciltte soluk ve donuk bir renk görünümü
  • Cildin matlaşması
  • Cilt sağlığının bozulması ve beraberinde gelen problemler
  • Gözeneklerin çok büyük olması
  • Ölü hücreler
  • Elastikiyetin bozulması ve gevşeme gibi sorunları çözer.
Kimlere Uygulanabilir?

Bu işlem, vücuduna harici ve enjekte yolu ile ilaç almasında sakınca olmayan herkeste uygulanabilir. Hamile, emziren kadınlarda, ilaç tedavisi görenlerde uygulanması sakıncalıdır. Her türlü hastalık ve sağlık probleminizi bu işlemden önce doktorunuza mutlaka bildirin.

Kaç Seans Uygulanır?

Bu işlem için öncelikle ciltteki problemin tipi ve derecesi önemlidir. Bununla birlikte seans sayısı belirlenebilir. Bu işlemin başarılı olabilmesi için 5 seans kemikleşmiştir denilebilir. Tedavinin 5 seansta bırakılması ya da arttırılması işlem seyrine bağlıdır.

Seanslardan Sonra Nelere Dikkat edilmeli?

Mutlaka güneşten korunmak gerekir. Güneş yıkıcı bir etki verebilir. Buna ek olarak işlem bölgesini 3 gün yıkamayın, makyaj yapmayın. 3 gün sonunda bormal rutinlerinize devam edebilirsiniz

Seanslarda Acı Hissedilir Mi?

Anti aging mezoterapide iğne ve ilacın salınımı hafif derecelerde acı ve yanma hissi verir. Bunların önlenmesi amacıyla lokal anestezi kremleri kullanılır.

Mezoterapi Kalıcı Bir Çözüm mü?

Hayır ne yazıkki değildir. Çünkü bu yaşlanmama tedavisi cerrahi bir işlem değildir. Yani doku çıkartılmaz, kesi açılmaz. Bu nedenle ömür boyu kalıcı değildir. Fakat bir sefer yaptırılan mezoterapi tedavisinden sonra idame ettirici işlev için tek seans olarak bu işlemi yılda iki kez tekrarlamak oldukça etkili bir çözümdür.

Mezoterapi ile Başka Tedaviler Kombine Edilebilir mi?

Elbette. Cilt uygulamaları uygun koşullarda ve uygun zamanlarda birbirlerine tamamlandıkları zaman tam yönlü ve etkili bir tedavi sağlarlar.

Benzer Uygulamalarımız:


Bizi Arayın Doktorunuza Sorun

Biz Sizi Arayalım